Hakkımızda

Değerli Okurlarımız,

Yayıncılıkta 29. yılını dolduran ve bugüne dek on binlerce çocuğun eğitim hayatına katkı sunan Birey & Bilgiyolu Yayınları olarak Çocuk ve Gençlik Edebiyatı alanında ülkemizin çocuklarını nitelikli yayınlarla buluşturmak ilkesiyle yeni ürünler yayınlamaya başladık. İlk ürünlerimizi 2019 Sonbaharında yayımlayarak Türk ve Dünya edebiyatından seçme öykü ve romanlarını siz kitapseverlerin beğenisine sunduk. Bilgiyolu Kültür Yayınları olarak çocukların ve gençlerin kişisel gelişimlerine, hayal dünyalarına ve yetişkinlerle iletişimlerine katkı sunabilecek, içeriğiyle edebi zevklerini, çizim ve tasarımlarıyla görsel sanat bilinçlerini geliştirecek bir koleksiyon ile çıktık.

Bu yolculukta çağdaş, eşitlikçi, çocuk gerçeğini öne çıkaran, çocuğu birey olarak kabul eden ve ona yönelik metinlerde buyurgan bir öğreticilik içermeden, eğlendiren, düşündüren, aynı zamanda hayata özgür bir birey ve toplumsallaşmış bir varlık olarak hazırlanmasında köprü işlevi oluşturacak bu ilkeler doğrultusunda, çocuk ve gencimizi edebi ve estetik değer taşıyan kitaplarla buluşturmayı amaç edindik.

Edebiyat dünyasında deneyimli bir ekiple, her yaştan çocuğa, Türk ve Dünya edebiyatının seçkin, yaratıcı, eğlenceli ve derinlikli eserlerini sunmak için çıktığımız bu yolculukta buluşmak dileğiyle…