Gümüş Kapı

Çizer: -

Tür:

Yaş Grubu:

85,00 

Paylaş
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram

ISBN:

978-625-7186-74-2

İlk Baskı:

2024

Sayfa Sayısı:

116

Kitap Ebadı:

13,5 x 19,5 cm

İçerik

Akın ameliyat olan annesinin yanında kaldığı gece hastanede kaybolur. Karşısına daha önce hiç görmediği gümüş bir kapı çıkar. Bu kapı, yaşayanların dünyasını hayaletlerin dünyasından ayıran bir geçittir. Yaşamın son anında bulundukları yeri terk edemeyen hayaletler, varlıklarını artık gümüş kapının ardında sürdürmektedir.

Bu keşif Akın’ı ürpertmiştir. Artık bir yerde tekrar kaybolmaktan ve gümüş kapıyı bulmaktan korkmaya başlar. Ama sık ağaçlı bir ormanın içinde bir kez daha kaybolur. Bu sefer gümüş kapının ardında bulduğu hayalet, küçük ve yalnız bir çocuk olan Gökhan’dır. İki çocuk arkadaş olurlar. Akın artık sık sık yeni arkadaşını ziyaret etmektedir, ta ki bir gün gümüş kapıdan çıktığında kendi normal dünyasına geçemeyene kadar. Neden dönemediğini öğrenmek ve çözüm bulmak için Akın’ın önünde tamamlaması gereken zorlu bir yolculuk vardır.

Roman, çocukların sevdiklerini kaybetme ve ölüm korkusunu ele alırken, korkuların aslında çoğu zaman kafamızın içinde olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını gerilimli bir macerayla anlatıyor.

Temalar:
PYP Temalar:
Sınıf:
Kazanımlar: